Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše o Volturiových

/gallery/VOLTURI_crest.jpg

Základní informace o obyvatelích Volterry.

- vládnoucí rodina,

- královská garda.

Volturiovi jsou největším klanem upířího světa, který prosazuje upíří práva. Královská rodina Volturiových se skládá z pětice upírů - ze tří vládců (Aro, Marcus, Caius) a jejich manželek (Sulpicia, Athenodora). K jejich ochraně tu je královská garda, která je plná upírů se zvláštními schopnostmi.

Upíří vládci žijí v italském městě Volterra, které obývají už přes 3000 let. Za hradbami města je přísně zakázán lov lidí, aby nebylo vzbuzeno podezření.

Filmovou Volterru ztvárnilo městečko Montepulciano, které vystupuje jak v New Moon, tak v druhé části Breaking Dawn.

K postavám, které se nikdy neukázaly ve filmu, jsou přiloženy ilustrační fotografie.

ARO

Aro

Datum a místo narození: kolem r. 1300 př. n. l. (Řecko)

Datum přeměny: kolem r. 1280 př. n. l.

Přeměněn ve věku: kolem 20 let (knihy), 40 let (filmy)

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: uhlově černá

Zvláštní schopnost: jediným dotekem vidí všechny myšlenky, které kdy člověku proběhly hlavou

Aro je jedním ze tří vládců upířího světa. Krátce po své přeměně potkal Marcuse a spolu s ním, Caiem a Athenodorou vytvořil samotné jádro Volturiových. Zhruba deset let po tom, co se stal upírem, přeměnil i svoji sestru Didyme - v domnění, že mu její schopnost bude k užitku, stejně jako schopnost jeho nastávající manželky Sulpicie. Didyme se však zamilovala do Marcuse. Aro ze strachu, že by spolu mohli opustit hradby Volterry, svoji sestru zabil. Marcus zůstává Arovi věrný kvůli schopnosti Chelsey, která posiluje vazbu mezi nimi. Aro je známý tím, že se zajímá o neobyčejná věci, což byl také důvod, proč ho tolik lákala Renesmee - byla jiná, než ostatní. Jeho blízkým přítelem je Carlisle, který jeden čas ve Volteře žil. I přes svůj pozitivní zevnějšek je uvnitř manipulativní a schopný udělat vše, aby se žádná situace nevymkla jeho kontrole.

Fráze z knihy: „Jsi velmi statečný, Edwarde, že jsi trpěl mlčky. Jednou jsem požádal Jane, aby mi to udělala – jenom ze zvědavosti.“ (New Moon)

MARCUS

Marcus

Datum a místo narození: okolo r. 1350 př. n. l. (Řecko)

Datum přeměny: kolem r. 1330 př. n. l.

Přeměněn ve věku: kolem 19 let (knihy), 40 let (filmy)

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: černá (knihy), tmavě hnědá (filmy)

Zvláštní schopnost: vidí vazby a vztahy mezi lidmi

Marcus je jedním ze tří vládců upířího světa. Aro a Marcus se potkali krátce po Arově přeměně. Když Aro přeměnil svou sestru Didyme, Marcus se do ní zamiloval. Arovi však její schopnost dělat lidi kolem sebe šťastné k ničemu nebyla a tolik se bál toho, že spolu s Marcem odejdou z Volterry, že ‚bratrovu’ ženu, svoji sestru, zabil. Z Marcuse se po její smrti stala uzavřená schránka, kterou ve Volteře drží jen schopnost Chelsey, která ovlivňuje pouta mezi ním a bratry. Po smrti Didyme mu Aro nabídl Corin, tu však odmítl. Lidský svět jej zná a uctívá jako Svatého Marca, svatého kněze, který z Volterry vyhnal všechny upíry. Jeho svátek se slaví 13. března a předpokládá se, že pověst o vyhnání upírů vznikla z toho, že se v hradbách Volterry zakázal lov lidí.

Fráze z knihy: „Nevidím žádné okamžité nebezpečí. To dítě je teď dostatečně bezpečné. Vždycky to můžeme zvážit později. Rozejděme se v míru.“ (Breaking Dawn)

CAIUS

Caius

Datum a místo narození: před r. 1300 př. n. l. (Řecko)

Datum přeměny: kolem r. 1300 př. n. l.

Přeměněn ve věku: kolem 40 let (knihy), 20 let (filmy)

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: bílá (knihy), blond (filmy)

Cauis je jedním ze tří vládců upířího světa, a zároveň tím nejvíc nelítostným. Když utíkal před Rumunským klanem, potkal Athenodoru a začali cestovat spolu. Později se z nich stali manželé. Když potkali Ara, který si našel společnost v nadaném Marcovi, byl fascinovaný představou shromáždit nadané upíry dohromady. Sám žádný dar nemá, ale jeho nenávist má velký potenciál k manipulaci s ostatními. Jakmile byl Rumunský klan skoro vyvražděn, stačilo mu trestat ty, kteří porušovali práva. Sám se podílel na likvidaci nesmrtelných dětí a armád novorozených. Postaral se o to, aby opravdoví vlkodlaci byli na kraji vyhynutí. Po tom, co ho jeden skoro zabil, k nim chová neskrývanou nenávist.

Fráze z knihy: „Nenabízíme druhé šance.“ (New Moon)

SULPICIA

Sulpicia (ilustrační foto)

Datum a místo narození: ?

Datum přeměny: ?

Přeměněna ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: plavá

Zvláštní schopnost: -

Sulpicia je Arova manželka. Objevil ji jako mladou dívku a po tom, co se jí celkem úspěšně dvořil, souhlasila, že se stane jeho ženou. Když Aro zabil svou sestru, nechal svou ženu, stejně jako Caius, zavřít do střežené věže Volterry, aby u Marcuse nevzniklo podezření. Ke stráži postavil Aro Corin, která svou schopností vyvolává spokojenost. Tak ji udržuje naživu relativně spokojenou, i když smí jen málokdy opustit věž.

Fráze z knihy: -

DIDYME

Didyme (ilustrační foto)

Datum a místo narození: kolem 1300 př. n. l. (Řecko), † okolo 1000 př. n. l.

Datum přeměny: ?

Přeměněna ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: černá

Zvláštní schopnost: dokázala, aby se lidé cítili šťastní

Didyme byla mladší sestra Ara, který ji po tom, co se sám stal upírem, přeměnil v domnění, že bude mít stejně šikovný dar, jako on. Byl však zklamaný, když zjistil, že jejím talentem je dělat lidi šťastné, schopnost zvaná také jako aura štěstí. Didyme se stala manželkou Marca, který byl do ní zamilovaný. Když to ale vypadalo, že s Marcem opustí Volterru, Aro ji raději zabil.

Fráze z knihy: -

ATHENODORA

Athenodora (ilustrační foto)

Datum a místo narození: ?

Datum přeměny: ?

Přeměněna ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: plavá

Zvláštní schopnost: -

Athenodora je Caieova manželka. Byla upírem ještě před Volturiovými, což z ní dělá jednoho z nejstarších upírů vůbec. Caie potkala v době, kdy utíkal před Rumuny, a cestovala s ním, dokud nepotkali Ara a Marca. Po smrti Didyme je stejně jako Sulpicia zavřená ve volterrské věži, kde jen hlídající Corin zajišťuje to, aby byla smířená se situací, do jaké se dostala. Kdysi se zúčastnila honů na nesmrtelné děti.

Fráze z knihy: -

JANE

Jane

Datum a místo narození: kolem r. 800 n. l. (Anglie)

Datum přeměny: kolem r. 800 n. l.

Přeměněna ve věku: 12 - 13 let

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: světle hnědá (knihy), blond (filmy)

Zvláštní schopnost: dokáže vyvolat mentální iluzi neskutečné bolesti

Jane je jednou z nejvýše postavených upírů v celé gardě, společně se svým dvojčetem Alecem, se kterým tvoří nejúčinnější volturijské zbraně. Aro se o její existenci dozvěděl z myšlenek jednoho nomáda, který právě pobýval ve Volteře, ale protože byla Jane zatím batole, rozhodl se počkat s její přeměnou, aby sami Volturiovi neporušovali své pravidlo o neexistenci nesmrtelných dětí. Její schopnosti a schopnosti jejího bratra se projevovaly, už když byly děti. Lidé z vesnice je proto odsoudili za čarodějnictví a chtěli je upálit. Aro přispěchal právě včas, aby tomuto procesu zabránil. Přeměnil Jane i Aleca. Její schopnost – vsugerování obětem neskutečnou bolest – ještě zesílila po tom, co ji chtěli vesničané upálit. S bratrem poprvé ukázala své síly v bitvě proti Rumunům, kdy společně zabili přes stovku upírů. Od té doby je v upířím světě brána jako jedna z nejsilnějších upírů.

Fráze z knihy: „Následujte mě.“ (New Moon)

ALEC

Alec

Datum a místo narození: kolem r. 800 n. l. (Anglie)

Datum přeměny: kolem r. 800 n. l.

Přeměněn ve věku: 12 - 13 let

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: tmavě hnědá

Zvláštní schopnost: zbaví svou oběť všech smyslů

Alec je stejně jako jeho sestra Jane jedním z nejvýše postavených upírů v celé gardě, patří mezi nejúčinnější zbraně Volturiových. Aro se o jeho existenci dozvěděl z myšlenek jednoho nomáda, který právě pobýval ve Volteře, ale protože byl Alec zatím batole, rozhodl se počkat s jeho přeměnou, aby sami Volturiovi neporušovali své pravidlo o neexistenci nesmrtelných dětí. Jeho schopnosti a schopnosti jeho sestry se projevovaly, už když byly děti. Lidé z vesnice je proto odsoudili za čarodějnictví a chtěli je upálit. Aro přispěchal právě včas, aby tomuto procesu zabránil. Přeměnil Aleca i Jane. Se sestrou poprvé ukázal své síly v bitvě proti Rumunům, kdy společně zabili přes stovku upírů. Od té doby je v upířím světě brán jako jeden z nejsilnějších upírů. Jeho schopnost je plíživá a dokáže ochromit velkou skupinu osob. Tato praktika se Volturiovým obzvláště líbí, protože tak mohou snadno trestat ty, kteří se nějakým způsobem provinili.

Fráze z knihy: „A tohle je příčina všech těch potíží?“ (New Moon)

CHELSEA

Chelsea (ilustrační foto)

Datum a místo narození: před r. 1100 př. n. l. (Řecko)

Datum přeměny: okolo r. 1100 př. n. l.

Přeměněna ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: světle hnědá

Zvláštní schopnost: ničí vztahy a pouta mezi lidmi

Chelsea patří mezi další z vysoce postavených členů volterrské gardy. Její schopnost zpřetrhávat pouta vztahů mezi lidmi ji dělá velmi nápomocnou. Zároveň svou schopností udržuje funkční celou Volterru. Jejím druhem je Afton, další člen královské gardy. Její původní jméno je Charmion. Jméno změnila už několikrát, ale od roku 1950 si nechává říkat Chelsea, toto jméno si nechá do té doby, než vyjde z módy. Při boji je na ní, aby zpřetrhala pouta mezi členy bouřících se klanů. Dá se říct, že je pro Volturiovy nepostradatelná, proto ji Aro nechává ovlivňovat Corin, aby se cítila spokojeně a nehrozilo, že je opustí.

Fráze z knihy: -

DEMETRI

Demetri

Datum a místo narození: kolem r. 1000 n. l. (Řecko)

Datum přeměny: kolem r. 1000 n. l.

Přeměněn ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: černá (knihy), hnědá (filmy)

Zvláštní schopnost: dokáže vystopovat lidi podle toku jejich myšlenek

Demetri je jeden z dalších důležitých členů gardy Volturiových. Byl přeměněn vůdcem egyptského klanu Amunem, se kterým měl velmi blízký vztah, když spolu spolupracovali. Jen co se o něm dozvěděl Aro, odlákal ho od Amuna za pomoci schopnosti Chelsey, která umí rozpoutat vazby mezi lidmi. Kvůli tomuto poutu, které Chelsea vytvořila, je u Volturiových rád. Kdykoliv někdo zběhne, podaří se jej díky jeho daru chytit a potrestat. Je znám jako nejlepší stopař, nedají se s ním srovnávat ani James nebo Alistair. Je popisován jako velmi elegantní a šarmantní muž, který je populární mezi ženami. Jeho schopnost funguje na bázi toho, že slyší tok myšlenek těch, které stopuje a to i na velkou vzdálenost.

Fráze z knihy: „Držíte se v zajímavé společnosti.“ (Breaking Dawn)

FELIX

Felix

Datum a místo narození: ?

Datum přeměny: ?

Přeměněn ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: černá (knihy), tmavě hnědá (filmy)

Zvláštní schopnost: -

O Felixově minulosti toho moc známo není. Přeměnil jej Aro a v gardě Volturiových je již po staletí. Nemá žádnou speciální schopnost a vlastně ani není znám důvod, proč u Volturiových zůstává. Podle Stephenie je to kvůli jeho skvělé schopnosti boje a síly, která se dá srovnávat s tou Emmettovou. Kdykoliv s někým bojoval, zvítězil. Je znám jako nejsilnější upír, kterého Volturiovi objevili.

Fráze z knihy: „Vypadáš dobře. Nesmrtelnost ti sluší.“ (Breaking Dawn)

HEIDI

Heidi

Datum a místo narození: před r. 1550 (Německo)

Datum přeměny: před r. 1550

Přeměněn ve věku: ?

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: mahagonová

Zvláštní schopnost: dokáže okouzlit lidi kolem sebe

Heidi má jako zvláštní schopnost fyzickou atraktivitu. I proto se z ní stala "volavka", která má do Volterry pravidelně shánět potravu v podobě živých lidí. Nesmí být nápadná, takže vymýšlí různé fígle, jak nic netušící turisty nalákat do Volterry. Vymýšlí například výhodné cesty za památkami, přičemž nikdo z turistů netuší, kam doopravdy jedou. Jakmile se s ní setkají osobně, málokterý by dokázal její nabídku odmítnout.

Fráze z filmu: „Ano, vypadají pěkně štavnatě.“ (New Moon)

RENATA

Datum a místo narození: kolem r. 1240 (Malta)Renata (ilustrační foto)

Datum přeměny: kolem r. 1260

Přeměněn ve věku: okolo 20 let

Barva očí: rudá/černá

Barva vlasů: černá

Zvláštní schopnost: psychický štít

Patři mezi nejdůležitější upíry v gardě, a to díky svému daru. Je osobním štítem Ara a dává pozor na jeho bezpečnost. Byla přeměněna na své 20. narozeniny svým prastrýcem Lucou. Původně měla pomáhat své upírské rodině, ale pak její jedinečný dar upoutal pozornost Volturiových, kteří ji chtěli do své gardy. Aby předešli konfliktu, donutil Luca Renatu, aby se k Volturiovým přidala. Chelsey ji pak svázala svou schopností, aby Renata za svou rodinu považovala Volturiovy.

Fráze z knihy: -

GIANNA

Původní (celé) jméno: GiannaGianna

Datum a místo narození: později r. 1970 (Itálie), † 2006

Barva očí: zelená

Barva vlasů: černá (knihy), hnědá (filmy)

Zaměstnání: sekretářka Volturiových

Gianna byla sekretářkou Volturiových a věděla, co jsou zač. Stejně jako Bella tajně doufala, že ji jednoho dne přemění. To se však nestalo. Jakmile se jim přestala hodit, nechal ji Aro zabít.

Fráze z knihy: -

BIANCA

Původní (celé) jméno: Bianca

Datum a místo narození: ?

Barva očí: blond

Barva vlasů: zelená

Zaměstnání: sekretářka Volturiových (jen ve filmu)

Bianca nastoupila jako sekretářka k Volturiovým poté, co se zbavili Gianny. Byla použita jen pro film Breaking Dawn Part I., kde nesla vládcům Carlisleův dopis o Bellině přeměně. Aro pak přikázal Felixovi a Demetrimu, aby se jí zbavili.

Fráze z knihy: -

DALŠÍ ČLENOVÉ GARDY

Afton - dokáže být neviditelný před nepřítelem, je to druh Chelsey a ve Volteře zůstává jen kvůli ní

Santiago - nemá žádný dar, ale stejně jako Felix má skvělé bojové nadání a sílu

Corin - dokáže v člověku vyvolat pocit spokojenosti, je strážkyní Sulpicie a Athenodory

Volterská garda čítá zhruba dalších 17 upírů, jejich jména nejsou známa. Dohromady proti Cullenovým v Breaking Dawn stálo přibližně 32 upírů.